oferta produkcji filmów

Na tej stronie dowiedzą się Państwo jakie filmy realizujemy, czego dotyczą oraz mniej więcej ile czasu trwa ich wyprodukowanie.

Zapraszamy do kontaktu w temacie wyceny filmów.

Na Państwa życzenie możemy umówić się na spotkanie, podczas którego niezobowiązująco porozmawiamy na temat realizacji filmu.

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego oraz mailowego.

om studio 34

FILMY REKLAMOWE ORAZ PROMOCYJNE

Filmy reklamowe, jak nazwa wskazuje, mają na celu zareklamowanie produktu bądź usługi. Wciąż jest to jedna z najczęściej popularnych form filmowych wykorzystywanych przez firmy. Nie bez powodu. Film taki może być bardzo dobą formą zaprezentowania swojego produktu. Ważne jest żeby film reklamowy miał ciekawą formę oraz odpowiednio dobraną czasówkę. Średni czas realizacji produkcji reklamowych, to ok. 7-14 dni przygotowań, 2-3 dni zdjęciowe, ok. 7-14 dni postprodukcji.

KAMPANIE SPOŁECZNE

Kampanie społeczne zazwyczaj skierowane są do określonej grupy odbiorców  i mają na celu zmianę myślenia widza wobec ważnego problemu społecznego. Przy realizacji filmów (zazwyczaj jest ich kilka) ważny jest pomysł. Często jedyną metodą na zmianę przyzwyczajeń jest potrząsanie widza – wzbudzanie w nim silnych emocji, tak więc ciężar produkcji przypada tutaj na preprodukcję – przygotowania do realizacji. Zanim padnie pierwszy klaps, musimy mieć pełen scenopis wraz z przebadanymi reakcjami odbiorców. Dopiero wtedy bierzemy się do „kręcenia”. Średni czas realizacji zależy od założeń kampanii, która może być rozłożona w czasie i trwać nawet po kilka miesięcy, gdzie cyklicznie publikowane są nowe filmy.

FILMY SZKOLENIOWE

Filmy szkoleniowe to często wykorzystywane narzędzie do edukowania swoich pracowników, klientów oraz osób zainteresowanych danym tematem. Filmy szkoleniowe znajdują zastosowanie wśród nowo przyjętych pracowników, którzy muszą zapoznać się z zasadami obowiązującymi w miejscu pracy, ale również podczas szkoleń w całym bogactwie branż usługowych oraz produkcyjnych, jak i jako dodatek do produktu – będąc alternatywą dla tradycyjnej instrukcji obsługi. Średni czas realizacji filmu szkoleniowego to ok. 10-14 dni przygotowań, 2-4 dni realizacji, ok. 7-14 dni postprodukcji.

REPORTAŻE

Bardzo często realizujemy relacje z eventów, szkoleń, spotkań i innych okazji, po których powinien zostać ślad. Dla firmy jest to chyba najlepsza forma zaprezentowania swojej aktywności. Organizując kilkudniowe szkolenie, firma może udostępnić krótką relację w mediach społęcznościowych będąc zarazem zaproszeniem na przyszłe edycje. I tu potrzebne są efektowne ujęcia, nowoczesna infografika, czasami elementy animacyjne, ujęcia z lotu ptaka. Najlepiej, gdy czas trwania takiego filmu nie przekracza dwóch minut. Czas realizacji tego rodzaju produkcji musi być krótki, więc zazwyczaj kończymy montaż w 5-7 dni. Dodatkowo możemy zrobić relację foto.

FILMY KORPORACYJNE

Filmy korporacyjne to dość szeroka nazwa mieszcząca w sobie filmy, których przedmiotem jest pokazanie potencjału firmy. Przykładowo chcemy podczas spotkania z potencjalnym partnerem zaprezentować naszą firmę – wówczas możemy w krótkiej, 2-minutowej, efektownej produkcji pokazać to, co musielibyśmy opisywać słowami przez 15 minut – i do tego bez fajerwerków. Filmy korporacyjne mogą również służyć do obiegu wewnętrznego, gdzie pracownicy firmy prezentują swoje działy, a film wykorzystywany jest w celach rekrutacyjnych. Średni czas realizacji filmu korporacyjnego to ok. 5-10 dni przygotowań, 1-3 dni zdjęciowe, ok. 7-14 dni postprodukcji.

KAMPANIE WIZERUNKOWE

Kampanie wizerunkowe nastawione są na konkretny cel – wykreowanie odpowiedniego wizerunku firmy, np. firmy wrażliwej na kwestie ekologiczne bądź firmy wiodącej prym w danej branży. W ramach cyklu filmów, firma może systematycznie dzielić się wiedzą gromadząc wokół siebie grono osób zainteresowanych danym tematem. Kampanie wizerunkowe skierowane są do ściśle określonej grupy odbiorców, stąd ważne jest aby w trakcie trwania akcji stale monitorować zainteresowanie widzów. Czas realizacji filmów w ramach kampanii wizerunkowej może trwać od 1 miesiąc w górę.

FILMY DOKUMENTALNE

Bardzo lubimy pracować przy filmach dokumentalnych. Sami zrealizowaliśmy dwie pełnometrażowe produkcje: „W międzyczasie” oraz „Way to Bangladesh”, które gościły w wielu kinach na terenie całego kraju, doczekały się wielokrotnej wmisji w TV oraz z którymi zjeździliśmy cały kraj. Sprawia nam to sporo satysfacji. Od czasu do czasu angażujemy się w realizację dokumentów reżyserów spoza OM Studio – zajmujemy się stroną produkcyjną. Czas realizacji filmu dokumentalnego trudno ubrać w ramy – może to być projekt tygodniowy oraz roczny – wszystko zależy od tematu, ilości lokacji oraz pomysłu.

PROJEKTY AUTORSKIE

Od czasu do czasu angażujemy się w realizację ciekawych projektów autorskich. Krótkie formy artystyczne, rozmowy na ciekawe tematy, teasery zwiastujące realizacje ciekawych filmów i cała masa innych ciekawych pomysłów to to, co daje nam energię do dalszych działań.